exutmskudai
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
exutmskudai

X clas of student Civil Engineering Clas of 2001~2004

HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

MANO POIE KENGKAWAN DEN...

Go down 
zusafly@Joe
ejan sifu
helmi
amielanasrah
azlenys
zueld
10 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
zueld

MANO POIE KENGKAWAN DEN... Empty
PostSubject: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyFri Apr 18, 2008 5:47 pm

Sejak2 BN menang nie...forum nie cam dah kemarau lak...ke pasal ramai nak wat majlis nie...pelik gak aku korang dah start cuti ke....
woi bosan r keje22 bosan.... drunken Sleep alien No scratch bile korang nak start aktif lik..
Back to top Go down
azlenys

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyFri Apr 18, 2008 6:57 pm

semua nyer dah teramat bosan Sleep
Back to top Go down
amielanasrah

amielanasrah

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptySat Apr 19, 2008 1:02 am

Ala..sori la...aku sndri mmg bz yg amat bulan nie..projek aku nak kena CFO..So, byk benda kena monitor..dah le tu dept aku dah pindah jauh, kat area tiram sana..site aku kat tmn perling. Penat seh..pastu kdg2 kena pegi HQ kat tmn pelangi pulak..paham2 aje la.. ops..lupa nak gtau. Aku ade jumpa Zaina kat pontian..sehat betul dia skrg...
Back to top Go down
zueld

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyMon Apr 21, 2008 12:53 pm

die keje kat sana ke? posting kat sana? sehat? knp? senang hati kot....
Back to top Go down
helmi
Penghulu Kawasan
Penghulu Kawasan

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyMon Apr 21, 2008 1:13 pm

jadei marilah kita memeriahkannya,.....

So dengan ini aku akan mengadakan mini gathering dalam bulan 5 niee kat umah aku ..
Info lanjut akan diberitahu kelak..

Jadie tunggu hahahaha,,.,,,... Very Happy
Back to top Go down
ejan sifu

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyMon Apr 21, 2008 2:20 pm

apa tomy, ko nk wat makan2 ker...ha3
aku pasal makan ni pantang ckit, pantang jumpa jer bedal..ha3..
ari tu zu ada minta alamat rumah bakal org umah aku...
ni alamatnye,

no 1230 jalan E4/9, Taman Ehsan, 52100 Kepong, selangor..pada 25hb mei 2008 (ahad)

kt umah aku 7hb jun 2008.(sabtu)

bukan pe, kot2 ssh nk datg jtut kan, maklum la aku dok kt ulu,hu3...
nanti kad jemputan akan mnyusul...
kalu blh datang la dua2 umah skali...
Back to top Go down
helmi
Penghulu Kawasan
Penghulu Kawasan

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyMon Apr 21, 2008 3:31 pm

hehe tu laa pasal, ingat buat mini gath rumah aku pada hari kenduri blah bakal isteri kau, jadie kau takkan sempat datang nyee hahahah.... dan aku pun tak pegi sebab sibuk laan kengkawan...

hahahahaha... Yang dekat kepong Insyaalah aku akan usahakan datang jeguk kau dengan baju pengatin apa rupa hahah... So ingat lepas tu sapa yang nak pegi bole berteduh kat rumah aku dulu,. Then gerak sana... Tu jee cadangan tak bernas aku nieee
Back to top Go down
zusafly@Joe

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyTue Apr 22, 2008 12:32 pm

Aku munkin pegi jerantut pokjan...cuma aku dah lupa umah ko katne...
Insayaallah aku akan sampai..

afro
Back to top Go down
zueld

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyTue Apr 22, 2008 4:55 pm

Aku akan cube hadirkan diri kat KEPONG kot...nanti aku ajak sekufu-sekufu yg lain.. alien
Back to top Go down
ejan sifu

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyWed Apr 23, 2008 9:17 am

tommy ko ni saja nk pekena aku, time aku nikah hg nk wat mkn2, Evil or Very Mad
ko wat 1 mei ke..bulan mei jgk, ko kn nk boikot hari pkerja.. pirat Razz

jgn risau joe, nanti aku kasi peta nk ke umah aku...
aku kalu ko x tau aku x kisah sgt, kira logik ar..kalu ko tanya zu tau x umah aku mesti dia ckp xtau,
tu yg aku kecik ati ngan zu ni, kata sekg tp umah aku pn dia xtau.. Sad

zu kalu ko bwk sekufu-sekufu kita dtg kt kepong kira aku x jd ar kecik ati sgt ar dengan ko,
sekurang2nye ko tau jgk ar umah bakal isteri aku nanti, kira second house aku la, kira ok la tu...ha3
Back to top Go down
zusafly@Joe

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyWed Apr 23, 2008 10:44 am

Aku nikah 1 Mei ni..huh seminggu je lagi...
Btol la org2 tua ckp..laki bedebar 2 je..ms sunat ngn ms akad nikah..
Btol ke?
afro
Back to top Go down
zueld

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyWed Apr 23, 2008 12:34 pm

ala sori r aku mmng dr dulu lemah tul daya ingatan aku pasal jln atau nama kedai dan seangkatan ngannye...
InsyaAllah kalo sekufu2 yg aku ajak nak join kira rezeki ko la nak jmpa ngan dieorg..

relax joe...kalo nak buat benda baik nie mesti ade cabaran nye..tu semua ujian...aku yakin ko blh...kalo tak boleh cam pelik pulak
mana kejantanan JOE yg aku kenal dulu..

standard r berdebar tu Hubby aku masa nak lafaz nikah aku tgk muke die cam ade sikit pucat r...tp bile dah selosai amboi kemerah-merahan muke die
berseri2..baru nampak seri pengantin tu...SERONOK bile semua yg dirancang diredhai oleh NYE..

BEST OF LUCK MY Fren...tak kisah r berapa kali ko lafaz pd aku yg penting semuanya selamat...dan Gadis Sunti tu milik KO.. affraid
Back to top Go down
ejan sifu

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyThu Apr 24, 2008 10:26 am

ha3..rilek ar joe...mmg ar 1st time nk akad nikah mesti ar debor ckit, nanti kalu dh kali ke2,3,4 ok la tu... ha3..betul x bro..ha3..i know u..ha3 (aku pn debor n cuak jgk ni..aku bgtau ko jer ni joe, jgn bgtau org lain tau nanti hilang ar macho aku...ha3)

zu ko nk tau x kenapa muka husband ko dulu merah smula lps akad nikah, mengikut kajian org bijak pandai sebab lps akad nikah tu darah husband ko dah naik ke kepala smula...sbb 2 kepala or muka dia merah...tu mgikut kajian org bijak pandai mcm aku ar...ha3...

joe ko ada nmpk toomy x? lama btl aku x nmpk tommy ni, bz ke dia, sakit ke dia, demam ke dia... Twisted Evil
Back to top Go down
helmi
Penghulu Kawasan
Penghulu Kawasan

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyThu Apr 24, 2008 1:09 pm

zusafly@Joe wrote:
Aku nikah 1 Mei ni..huh seminggu je lagi...
Btol la org2 tua ckp..laki bedebar 2 je..ms sunat ngn ms akad nikah..
Btol ke?
afro
hahah dari pengalaman orang yang dah ilang title bujang macam aku niee...
Kalau bole jangan pikirkan sangat bab persiapan kenduri kee, naik keta sapa ke masjid nikah kee, tertinggal dulang hantaran kee let it be dan kalau bole lantik seorang kawan kee saudara ke dadie "Best man" kauorang aka pembantu peribadi,. kauorang nyee tugas adalah 3R....rest, remind dan relex

Rest~ jangan buat apa apa pada masa 1 minggu nie yang memerlukan tenaga atau minda. banyakkan beibadat dan tidur secukupnya. lelain dah diusahakan 2bulan lepas yang kauorang tunggang langgang tuu biar orang lain sambung handle. tekat dalam hari "Aku nak kawin beb! nothing would stop me"

Remind~ time niee kauorang just inagatkan jee pengapit atau best man kauorang pada patut action (kalau dia x berpengalaman) tugas serah kat dia, kauorang just arah jee sebab tu orang kata pengantin jadie Raja Sehari.. sampai bole pakai kasut masuk rumah dan makan satu meja dengan hidangan best hahahah.. Tak dengar arahan pecat jee hahah.. kata "Hamba murka"

Relex.. paling penting apa pun kauorang buat adalah relex jangan gabra.. (memang aku bole cakap sebab dah lepas hahah) tapi niee laa aku buat sebenarnya sampaikan aku lansung tak pikirkan apa kadi nak tanya... lantak dia laa aku nak kawin sure kena kawin takkan dia nak malukan aku depan khalayak ramai, jadie ditambah sedikit nasib kadi aku just remindkan jee semua rukun dan perkara sebab katanya dah pegi kursus dan belajar pun tinggi2 takkan aku nak tanya lagie, sebaiknya benda baik nak dilakukan jangan disukarkan dengan benda macam nie.. Huh Alhamdulillah aku anggukan jee semua dia tanya dan kena dua kali sebab orang kata nak ambik berkat jangan terlalu mudah sekali lafaz....untuk kbaikan dimasa hadapan.

bab paling trill adalah bila kadi kata sah.. kauorang akan rasa satu feel yang takkan dapat digambarkan dan hanya orang mengalaminya saja yang paham macam mana. nak tau Cuba laa... cuba ingat pesanan aku niee lepas akad nanti... Heheheh rahsia kepada kaum lelaki niee...

Anyway amanh dan tanggungjawab yang diterima kauorang akan terus rasa bila selesai upacara nikah.. Tuu adalah comfom...
king
Back to top Go down
zueld

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyThu Apr 24, 2008 3:30 pm

Betul la perasaan yg lps nikah tu...hubby aku pun ade citer pasal tu...tp yg pasti sukar diexplain ngan kata2...touching bile aku tgk mata die begenang bila selesai akad nikah...moment2 mcm nie wat aku windu r kat die...nak lagi cam aku skang nie long distance coz die dah move to JB coz working that area...

Sweet memories...jgn sia2 saat indah yg Tuhan anugerahkan kat korang semua.. queen
Back to top Go down
zusafly@Joe

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyThu Apr 24, 2008 5:05 pm

Dengar tu Pokjan...hahahah..ko taknak tgk aku baca nikah ker?
jemput la..aku jemput sebab ko dekat..satu negeri..
afro
Back to top Go down
ejan sifu

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyFri Apr 25, 2008 10:29 am

aku dgr la ni joe...ha3...ko akad ni kah 1 mei ni kan...insyallah kalu xde pape masalah aku pi ar...
umah ko ada bilik kosg lg x? kalu ko xde bilik sgt, bilik pengantin pn blh, aku x kisah..janji leh tdo..ha3... Twisted Evil

pergh...betul tu tomy, kwn2 aku ada ckp mcm tu, mcm ada satu aura yg msk kt dalam badan kita, tp bkan aura mawi world or seri aura tp mcm satu perasaan yg x leh digamabrkan melalui pkataan, tu pe yg dikatakan oleh kawan2 aku yg kawen tmasuk ko la tomy..ha3.. farao

rugi ar la ko zu xdpt rasa yg pe kita org rasa...kalu ko nk rs try ar akad...ha3..tp kitorg pn xleh rs perasaan waktu mgandung n bsalin, kira adil la kan..ha3...
Back to top Go down
amielanasrah

amielanasrah

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyFri Apr 25, 2008 4:19 pm

cherry lol!
Back to top Go down
zueld

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyMon Apr 28, 2008 10:41 am

jgn ingat suami jer rase camtu....isteri2 pun ade rase gak....bile tgk muke abah melepaskan tanggungjawab pd bakal hubby tersentuh tul..betapa sshnya die nak melepaskan aku ngan linangan airmata dan bertapa sshnya die nak percaya kat bakal hubby utk jln kan tanggungjawab tu....until today....tp isteri lg byk bonus yg TUHAN kasi..masa mengandung 1st time baby gerak...bersalin dan mcm2 lagi...ape2 pun geng SELAMAT PENGANTIN BARU.... queen
Back to top Go down
zueld

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyMon Apr 28, 2008 11:10 am

Hey Tommy....fotopages ko ape citer...camtu gak...dah knp? rendeer
Back to top Go down
zueld

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyMon Apr 28, 2008 11:16 am

Eh lupa lak...aku rase dah berbulan lamenye aku bg alamat utk proses penghantaran kad jemputan perkahwinan... ade kengkawan aku yg dah nak nikah 1hb mei nie...tp until today aku lom received satu pun kad WALIMATULURUS pun nie ape citer nie...jemput2 mulut je ke...tak kan r xde budget kot mane pg kad kawen korang ha!!!!! yg penting map nak pg umah pengantin...lg 1 aku nak kmpul kad2 tu smpai semua kengkawan aku kawen..kalo dah budget sgt SCAN pastu download dlm nie...KALO BUDGET SGT R.... scratch scratch scratch scratch
Back to top Go down
amielanasrah

amielanasrah

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyMon Apr 28, 2008 1:58 pm

Aku akan scan n mail kad jemputan aku kat korg. Jgn risau. Tapi kan, yang kata nak kawin 1Mei ni ape cite? Aku pun tak dpt ape2 kad jemputan pun..
Back to top Go down
zusafly@Joe

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyTue Apr 29, 2008 9:23 am

Kengkawan...aku tau la aku nak nikah 1 Mei ni...aku bukan taknak jemput..aku jemput masa kenduri aku nanti..
28 Jun..3Mei ni kenduri dia..jadi takyah aku jemput masa kenduri dia ni..aku panggil sedara mara yang terdekat je..bukan budget..
korang ni..maaf la...
Tapi korang kena igt..bila dah jemput tu kena la datang..ni tidak..jemput mulot bg alasan takde kad..bila bg kad pun tak dtg jgk..tu mmg nak kena latu...
Tgu kad aku nanti...tgk la aku scan ke email ke pos ke tak tau lg..
Jemput2 la datang Kuantan beramai2..
afro
Back to top Go down
amielanasrah

amielanasrah

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyTue Apr 29, 2008 10:40 am

Ale Joe..jgn le maree lol!
Back to top Go down
zueld

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... EmptyTue Apr 29, 2008 11:07 am

Emosi lak bakal pengantin nie....relax r joe...tkt ko t'lupa insyaAllah aku akan dtng kalo xde ape2 yg menghalang...lgpun ko dtng ape masa majlis aku dulu 10q my fren...jgn marah2 skang time kena happy bior muke ko berseri2 mcm org tak sabo nak kawen... clown
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: MANO POIE KENGKAWAN DEN...   MANO POIE KENGKAWAN DEN... Empty

Back to top Go down

MANO POIE KENGKAWAN DEN...
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next